Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 30 listopada 2010

Bukiet ślubny- tradycja czy nowoczesność?


Nie od dziś wiadomo, że wybór wiązanki ślubnej to dla niejednej Panny Młodej sprawa życia i śmierci. Dylematy dotyczące jej kształtu, wielkości, kolorystyki potrafią spędzić sen z powiek na wiele nocy.
Czy postawić na klasykę w tradycyjnym wydaniu, czy może oryginalność? Wybrać biel czy zdecydować się na wyrazisty kolor? Każdej pannie młodej z pewnością pasować będzie coś innego, jednak kluczem do wyboru dodatków powinno stać się bez wątpienia wyczucie stylu, umiaru oraz indywidualny gust każdego z nas. 
Według niektórych opinii osoby o drobnych kształtach wybierać powinny do ślubu wiązanki małe i okrągłe, tzw "bukiet Biedermeier", a kobiety o puszyste mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w postaci bukietu- kaskady o wydłużonym kształcie (optycznie wyszczuplający). 
Podobnie suknie ślubne- tradycyjne, bajkowe stroje typu "Princess" wymagają równie klasycznej oprawy, a sukienki dopasowane np. tzw "Syrena", dobrze wyglądają w towarzystwie odważnych, fantazyjnych kompozycji kwiatowych. Jeśli chodzi o kolor, to modna ostatnio czerń wniosła nieco ożywczej, finezyjnej nuty do tradycyjnego modelu panny młodej, jednak nadal obok popularnych także pomarańczy i fioletów, spotkać możemy osoby stroniące od eksperymentów i wybierające szablonową biel.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz